Pintér Ferenc üzente 9 éve

Őrület ez a sok meztelencsiga.Én figyeltem mit csinál a kis szemét ha leszórom sóval.Egy ideig összegömbölyödik majd elmászik onnan.De nálam nem is célszerű a sózása mivel nem kis kertem van.Meztelencsiga annál több,sőt rengeteg.
Már tavaly sem lett paradicsom egy szem se tőlük,az idén ugyanúgy.Semmi.Be kéne szerezni ezt az indiai kacsát csak tudnám honnan.No majd kérdezősködök kinek lenne 1 pár ilyen eltüntető kacsája.Nálam paradicsomban érezhetnék magukat,ugyanis a kert vége nyitott,bokros,fás igy csigák állandóan lennének nekik.
A fene egye meg,már oda jutottam hogy nappal a ház ajtaját sem lehet nyitva hagyni mert bemásznak ide is.

Válasz

Egyed Józsefné üzente 9 éve

Nálunk - mint már korábban , más hozzászólásként is írtam - a japán párok /tojó és kakas/ tartanak rendet a csigák, bogarak körül. Az idén már 3 pár él kint a piciny veteményesemben. Semmi haszonnövényben nem tesznek számottevő kárt, naponta van 2-3 apróbb tojás. A lányom "hobby"ján !vagyis a robottanyán/ ebben az évben különféle kártevők szaporodtak fel: kora tavasszal százszámra lehetett összegyűjteni a tücsköket, amik kiették a csírázó magvakat, később az egerek, pockok szaporodtak el, kitúrva, megrágva a palántákat, répaféléket, majd jöttek a seregélyek a bogyósokra .... és így tovább, most a nyuszikákkal vagyunk egy koszton: sárgarépa, takarmányrépa, zöldbab. Vegyszereket két okból nem használunk ellenük: egyrészt nem szeretnénk a családot mérgezni, másrészt meg igen drágák. Sajnos a mechanikai, technikai védekezés nem sok eredménnyel jár. Margó

Válasz

[Törölt felhasználó] üzente 9 éve

Csigák ellen nekünk az indiai futókacsák váltak be, gyakorlatilag nincs csigánk, mióta Ők velünk élnek. És tüneményesen kedves állatok is...
3 órája · Tetszik nem mi írtuk csak közzé teszem ,

Válasz

Mészáros Renáta üzente 9 éve

Légyszi segítsetek! Egyre több az óriási meztelencsiga, de hogyan rakjak ki dinnyét vagy netán kacsát a kutyám mellé? Ezek a szemetek még az alvó kutyát is megmászták... most egyelőre lesóztam a követ.... Ha valaki tud adjon ötletet-köszi Reni

Válasz

Eszes Zoltán üzente 9 éve

Nekem a legjobban a kettévágás jött be!
Éjjelre kiteszek nekik dinnyehéjat és 10 órakor és éjfél körül megyek ki végignézni a csalikat. Van olyan dinnyehéj, amin 4-5 hatalmas meztelen csiga élvezkedik!!
Ezt a módszert még egy sem élte túl. Gyilkos módszer, de hatásos!
Ha nincs gyümölcs csali, akkor a már előbb említett nedves anyagok lerakása is segít, hiszen kora reggel sokat lehet találni alattuk.
Ha van fahamu, az is hatásos riasztó, de eső után meg kell újítani. Na és nem végleges!
!!!Adjatok nekem jó tippeket: mivel lehet elriasztani az őzeket és a madarakat, darazsakat az érő szőlőről??!!
Sok módszert kipróbáltam, de tavaly pl. 10 mázsányi szőlőből 8 mázsát nem és szüreteltem le!
Egyébként a meglévő 3 drótos vadriasztóm távol tartja a szarvasokat, de ez a kis piszok őz, amilyen aranyos olyan rafkós és átjár rajta.
Üdv: Biopapi.

Válasz

Fehér Erzsébet üzente 9 éve

Az elmúlt évi tapasztalatom,hogy a dinnyehéj valóban nagyon hatásos gyüjtőhely
Alkonyatkor a fél sárgadinnye héja tele volt csigával,kiborítottam egy keményebb helyen ahol meg tudtam ölni,a dinnyehéjat visszatettem az eredeti helyre,ez mindaddig működött mig meg nem ették az egészet

Válasz

[Törölt felhasználó] üzente 9 éve

ha nem így és ott laknánk ahogy most a kor bevetném őket bizony.
Az indiai futókacsát pingvinkacsának is szokták nevezni mókás, felegyenesedett tartása miatt. Ha a fű között keresgél, akkor hasonló a tartása a többi kacsafajtához, mikor viszont a környezetét figyeli meg vagy a reggelijét várva lesi a gazdasszonyt, teljesen kiegyenesedett háttal egészen magasnak tűnik. Tartása miatt a lépegetése is inkább emlékeztet gyaloglásra, mint totyogásra, és ráadásul tényleg nagyon gyorsan fut.
Összeszedi a kártevőket a kertben, nagy kedvence a meztelen csiga. Angliában például bérelni is lehet futókacsát, hogy a meztelen csigákkal ellepett kertet néhány hét alatt teljesen megtisztítsák. Ráadásul összeszedik a csigapetét is, amivel a későbbi szaporodásukat is megelőzik. A házas csigákat is megeszik, ha sikerült feltörniük a házat, vagy az itatóvízbe dobott csiga megfullad és félig kilóg a házából.
Szeretnek a fűben, konyhakertben turkálni, de különösebb kárt nem okoznak. Megcsipkedik a kukorica friss hajtásait és a káposztafélék leveleit, de amint a növény túlnőtt a 30-40 cm-es magasságon, már semmilyen kárt nem tudnak tenni benne. A salátaféléknek viszont túlságosan is nagy barátja a futókacsa, ezek ráadásul még elég sérülékenyek is, érdemes elkülöníteni őket.
Összeszedik az elszórt magokat is, egész nap kutakodnak a fűben, ezért ha elég nagy és változatos növényzetű helyen vannak tartva, akkor csak kiegészítő tápozásra van szükségük.
Nagyon szeretnek úszni és fürdeni, nagy hangsúlyt fektetnek a tisztaságra. Szeretik a kerti tóban kergetni egymást, 4-5 másodpercet is el tudnak tölteni teljesen a víz alá bukva úgy, hogy a medence egyik oldalán merülnek le és a túl oldalán jönnek fel, egymást ijesztgetve.
Változatos színekben szerezhető be, emiatt néha nehéz megkülönböztetni a tojókat és gácsérokat egymástól, a fehér szín esetében például csak fél kg méretbeli különbség van köztük, és egy kicsit másképp gágognak (amit 6-8 kacsa esetén nehéz kihallani a kavalkádból). Nagyon mókás, szórakoztató állatok.

Alternatív címek:

Válasz

[Törölt felhasználó] üzente 9 éve

előszór mi is csak mechanikusan és sör és hasonlókkal védtük a szabadtéri salátát , de amikor a mentáimat és a kiültetett édesköményt is kinyírták, akkor mondtam itt most vége a macerának jön a gyilkos méreg , Jelentem több száz halottat számoltam, nevét nem írom ki mert ipari üzemi termék , vejem mezőgazdász mérnök álltal ,

Válasz

Páncél György üzente 9 éve

Nekem egy pár futókacsám van és szépen rendbe tartják a kertet.

Válasz

C Christina üzente 9 éve

Nem is szégyen a vegyi dolog, csak kellemetlen. :)

Válasz

[Törölt felhasználó] üzente 9 éve

de a mentát is imádják idén több száz van ,volt de csak sajnos hatékonyan bizony méreggel ,de az hat ,kék granulátum idén nem kell szégyenli a vegyi dolgokat ,mert nem bírnánk velük.

Válasz

Balázs Ibolya üzente 9 éve

Nekem rengeteg ilyen csiga legel a kertemben. Leghatékonyabb az ha kora reggel végig megyek a kerten és metszőollóval a ketté nyisszantom őket. A hullákat ott hagyom. De nem ijesztik el a többi csigát, inkább csalik. A dögre jön a következő csiga: megenni azt. Korábban csigaölőszerrel próbálkoztam, de nem volt hatékony.
A kakukfű nem csiga ellenszer, hanem csigatanya. Kakukfű bokromon még napközben is rágnak, alja pedig tele van megbújó példányokkal.

Válasz

Temesváriné Vágó Jutka üzente 9 éve

barátnőmnek máris mondtam, amit olvastam a meztelencsigákról! Alkalmazni is fogja! köszönöm a jó tanácsot! Jutka

Válasz

[Törölt felhasználó] üzente 9 éve

Köszönjük a hasznos tanácsokat!Az én kertemben a madarak és egyéb "haszonállatok" végzik a "dolgukat". Futó-kacsám még nincs,de talán,beszerzek egyet-kettőt,csigagyérítőnek.

Válasz

Acs Olga üzente 12 éve

Nagyon hasznos tanacsok.Koszonom szepen.

Válasz

Árgyellán Rózsa üzente 13 éve

Azt hallottam,hogy ha elpusztitjuk és a hullát ott hagyjuk "büdösödni"attól nagyon utálkoznak,és akkor kevesebb lesz.Össze szoktam szedni,mert nem csak mesztelen van,de a mesztelent még a jószág sem nagyon akarja megenni....

Válasz

Gulyás Zoltán üzente 13 éve

Valóban kevesebb csigakárom volt nekem is , főleg a nyártól kezdve. Azonban a kora tavaszi salátánál az apróbb meztelencsiga kártétel előfordult.

Válasz

Eszes Zoltán üzente 13 éve

Ez mind szép és hasznos, amit írsz. A legtöbbje viszont igen macerás, és drága is.
Nekem eddig a legjobban a fahamuval való körbeszórás vált be, ami egyben jó műtrágya pótló is.
De a legelégedettebb vagyok a békákkal! Tudom sokan utálkoznak, de higgyétek el, hogy rettenetes hasznot hajtanak. Az idén szinte nem is volt számottevő csigakárom, a borzalmas nedvesség ellenére sem. De rengeteg békám volt és remélem jövőre is lesz.
Természetesen kell nekik a kiskert körül jó búvóhely nappalra, ahol ki sem száradnak .

Válasz

Dohi Gyöngyi üzente 13 éve

Nálam is rengeteg csiga van.Én minden nap egy korai időpontban lesózom őket.Kb. 6-6.30 körül.Volt mikor 200-at számoltam.Kicsit macerás de hatékony módszer.Az indiai kacsát nem ajánlanám mert a "dzsumbujba" azok se mennek be,egyébként meg mindent összetaposnak,lef..snak.Akkor már inkább a sózás...

Válasz

Bakó Lászlóné üzente 13 éve

Köszönöm a tanácsot, jövőre kipróbálom. Nekem a konyhába is bejönnek pedig mindig zárom az ajtót. Nem tudom elképzelni, hogy kerülnek be. Mindenesetre köszi

Válasz

Varga Antalne Ildiko üzente 13 éve

Honnan lehetne indiai futókacsát szerezni? Nálam úgy elszaporodott a barna mesztelen csiga, hogy lassan már nincs növény a kertemben. Pedig rengeteg békám is van, ugyanis közel vagyok egy mocsaras területhez-ami elvileg természetvédelmi terület, gyakorlatilag kezeletlen nádas-gyomos patak, ami itt tóvá szélesedett. Nagyon vizes a terület.van egy nagy "gödör" az udvarban, ami elvileg pincének készült, de most béka-gyűjtö házi tó.A nyáron még egy teknős is meglátogatott.

Válasz

Gulyás Zoltán üzente 13 éve

A mesztelen csiga szinte teljesen letarolhatja a frissen kelt magvakból épp,hogy kibúvó növényeinket.Ezért a számora nagyon fontos vetéseket/ritka ,különleges virágok/ akár hidegágyásba vetésnél is,fahamuval körül kerítem.Bár eső után ezt a módszert meg kell újítani.A hamú kiszárítaná a csigát,ha belemenne és így elpusztulna.

Válasz

[Törölt felhasználó] üzente 13 éve

Kedves Christina!
Ez nem "igazi" meztelen csiga!!!
Majd küldök nektek egy óriási vörnyegeset,ami nagyon undorító!!
Üdv:Edit.

Válasz

C Christina üzente 13 éve

Nálam a hidrofor aknában csak annyi viz van hogy majdnem elérte a szivattyut. Azt hiszem ezt nevezhetjük erre felé a "vizes esztendőnek" mint Mamám szokta emlegetni, amikor több mint fél évszázada a ház alatt beomlott a pince.
Buvár szivattyuval kellett már 2X szivatnom.
Halottam hogy a tűlevelűt sem szereti, de szerintem akinek sok van azért én magam részéről összeszedném. Lehet azért hogy még kesztyűben sem fognám meg!. :))

Válasz

[Törölt felhasználó] üzente 13 éve

Nálam csak a hidrofor aknában van. A kertben az étkezési csiga fordul elő, a kerítés tövében, mivel a szomszéd nem igen műveli a kertet. Sajnos annyi nincs hogy megkóstöljuk
a csiga pörköltet.( ez vicc).
Ha a mulcsba keverünk több féle növényt, főleg tűlevelet, arra nem megy.

Válasz